Şerifali Ümraniye Şubesi

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu;

Montessori eğitim anlayışıyla  çocukların kendi yönettikleri etkinlikleri, yaşayarak öğrenmeyi ve işbirliğine dayalı oyunu temel alan  sistemle  yol almaktadır.Çocuklar, Montessori eğitiminde, kendi öğrenimleri için yaratıcı seçimler yaparken, öğretmenlerimiz  ise yaşlarına uygun faaliyetler sunarak süreci yönlendirir ve öğrencilerine  destek olmaktadır.

Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinden keyif alabilecekleri ,eğitim atölyelerinin öznesi olarak rol alacağı, farklı düşünen ,fark edilen, özgüveni yüksek , problemler karşısında insiyatif kullanabilen butik bir okul atmosferi ortaya koymaktadır.

Okulumuzdan mezun olan öğrenciler, aldıkları kaliteli eğitimle birlikte; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve yetenekleri doğrultusunda girebileceği her alanda parmakla gösterilen milli ve maneviyatı güçlü bir birey olarak hayata atılırlar.

Eğitim dünyasının içinden; aynı zamanda bir anne olan İnci Yıldız, insan gelişimine , eğitime  , çocuk yetiştirme yöntemlerine kadar  bir çok eğitim alanını eğitimcilerimiz tarafından öğrencilerimize sunması için önemli bir rehberdir.

Aynı zamanda Geleneksel okul öncesi eğitim anlayışının dışında, butik,aile sıcaklığında bir okul modeli ortaya koyarak, geleceğe  emin adımlarla yürüdükleri bu güzel yolda rehber olmaya devam etmekteyiz.

Buna örnek olarak;

Yaratıcı Sanat Eğitimi ile ; Çocukların yaratıcılığını, hayal güçlerini kullanarak kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmeleri ve özgün çalışmalar yapabilmeleri , problem çözme, farklı bakış açıları geliştirme, neden sonuç ilişkisi kurma, yönergeleri anlama ve takip etme, sosyal – duygusal anlamda empati ile işbirliği yapabilme, paylaşma, grupla birlikte hareket etme gibi gelişim alanlarını desteklemekteyiz.

Okul içerisinde ekolojik bahçe, müzik, drama, sanat, tiyatro, satranç, akıl oyunları atölyeleri bulunmaktadır. Bu sayede çocukların yeteneklerini keşfetmeleri sağlanır .Bunların yanı sıra okulumuzda bulunan psikolojik danışmanların, çocukların sosyal-kültürel, zihinsel, dil, psikolojik, öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmaları bulunmaktadır. Çocukların psikolog takibin de gelişimleri gözlenmekte , özgüvenlerinin gelişmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta, zengin materyaller , eğitim içeriği ve eğitici oyuncaklarla hayata hazırlanmaktadır.

Okulumuzda ayrıca çoklu zeka programı ve robotik kodlama eğitimi verilmektedir. Çoklu zeka programı ve robotik kodlama ile çocuklar zayıf ve kuvvetli yönlerini, ilgi alanlarını fark edebilmektedirler.

Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimleri için yaş grupları ve yeteneklerine göre tercih edebilecekleri spor alanları bulunmaktadır.

Ayrıca okulumuzda yaz okulu eğitim programı da yer verilmektedir. Yaz okulunda +2 yaş çocuklarla basketbol, yüzme, survivor, bowling, binicilik, ingilizce, müzik, resim, atölye, karaoke, drama ve akıl oyunları etkinlikleri yapılmaktadır.

Gelişim Alanlarımız ile öğrencilerimizin gelişim düzeylerini takip ediyor yapılan bireysel toplantılar ile siz değerli velilerimizle paylaşıyoruz.

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu, öğrencilerimizden ve velilerimizden aldığı güven ile birlikte hizmet yelpazesini  hızla büyütmekte  en güçlü kurum olarak geleceğe yön vermeye devam etmektedir.

İLETİŞİM
BİLGİLERİ
ŞERİFALİ GSM : 0552 427 10 27
ŞERİFALİ PBX : 0216 313 88 87
MERKEZ SANTRAL : 0216 606 24 24
Mehmet Akif Mah. Aziz Bulvari No:28 Yurtiçi Kargo Şerifali Şubesi Yanı Ümraniye/istanbul