TAMAMI ÜNİVERSİTE MEZUNU ÖĞRETMENLER EŞLİĞİNDE EĞİTİM.
ATAKENT PAMUK ŞEKERİ ANAOKULU'NDA EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ
ATAKENT PAMUK ŞEKERİ ANAOKULU - YAVRULARINIZ BİZE EMANET
EĞİTİM = PAMUK ŞEKERİ ANAOKULU - KREŞ - ÜMRANİYE
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM - ATAKENT PAMUK ŞEKERİ ANAOKULU - KREŞ

EĞİTİM

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Öğretmenlerimizin tamamı üniversite mezunudur. 

Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun olarak hazırlanmış ve yaş gruplarına göre Drama, Müzik, Dans, Jimnastik, Bilgisayar, Satranç, İngilizce, Tiyatro, Sinema ve Gezilerle desteklenmiş çağdaş bir eğitim programı uygulanan anaokulumuzda eğitim ve öğretim adına yüksek standartlarda hizmet verilmektedir.

Okulumuzda yıllık eğitim programları hazırlarken amacımız, çocuklarımızın sevgi dolu bir ortamda, zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal açıdan sağlıklı gelişmelerini sağlamak; var olan beceri ve özel yeteneklerini en üst düzeyde ortaya çıkartmaktır. Eğitim yılı boyunca uygulanan programlarımız ile birlikte her çocuğun eğitimsel ve sosyal gelişmelerini en güzel şekilde destekleyerek yıl sonunda gözlem raporlarımızla velilerimize bilgilendirme yapılmaktadır.

Aktif öğrenme (yaşayarak öğrenme) yöntemini benimseyen okulumuz çocuklarımızı zorlayıcı ve ısrarcı bir tutum içine girmemektedir. Her çocuğa alabildiğince vermek, oyunlar ve dramatizasyon çalışmalarıyla farkında olmadan öğreterek eğitmek amacımızdır.

Okulumuzda kullandığımız "özel eğitici oyunlar" ile çocuklarımızın görsel algı, ilişki kurma, muhakeme yeteneği ve dikkat yoğunluğunu arttırıcı çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar grup oyunları tarzında yapıldığından etkisi çok daha kalıcı olmaktadır.

Eğitim programlarını her yaş gurubu için özel olarak belirleyen okulumuz, çocuklarımızın seviyelerine uygun eğitim vermeye özen göstermektedir. Çocuklarla iletişimde ses tonu, seçilen kelimeler yüz ifadesi, sevecenlik ve tutarlılık çok önemlidir. Öğretmen-öğrenci arasında kurulan bu sıcak ilişki çocuklarının kişiliklerinin biçimlenmesinde ve özgüvenin gelişmesinde etken olur. Bu konularda hassas davranan eğitimcilerimiz çocuklarımızı eğitirken demokratik bir ilişki kurmaya dikkat ederler. Her çocuğun farklı bir kişilik taşıdığı bilinir. Öte yandan, aile danışmanlığı hizmetleri içerisinde çeşitli konuları irdeleyen periyodik seminerler verilir; arzu eden ailelerle özel görüşmeler yapılır. Her çocuğun bir dahi olacak kapasiteyle dünyaya geldiğine inandığımızdan, onların görsel-işitsel ve kinestetik algılarını eşit oranda geliştirmeyi hedefliyoruz. Böylece kişiliğin temellerinin atıldığı okul öncesi dönemde, çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca başarılı bir öğrenci, mutlu bir birey olmalarına gayret ediyoruz. S.Ç.(Ben Sorun Çözerim) programı ile çocukların düşünmesi ve karşılaştıkları sorunları kendi kendilerine çözmeleri hedefleniyor.  Amacımız çözüm odaklı bireyler olabilmeleri için, küçük yaşlardan itibaren de kendi sorunlarını çözebilme yeteneğine sahip olmalarını sağlamak.  Pamuk Şekeri Anaokulu her çocuğun bireysel özelliklerinin farklı olduğunu kabul eder ve her çocuğu grup içersinde bireysel özelliklerine göre değerlendirir. 

 

ÖZETLEYECEK OLURSAK EĞİTİM SİSTEMİMİZ; 

 • Çocuk merkezlidir,
 • Bireysel farklılıkları göz önünde bulundurur,
 • Bireysel ve sosyal farkındalıkları artırmaya yöneliktir,
 • Sevgi, saygı, paylaşma, işbirliği ve yardımlaşma davranışlarını geliştirmeyi hedefler,
 • Bilim ve sanat temellidir.
 • Yaratıcılık ön plandadır,
 • Çocuklarda, ilgi, merak ve araştırma isteklerini artırmayı ve geliştirmeyi hedefler,
 • Çocuğun çok yönlü gelişimini esas alır,
 • Çocuğun özgürce deneyimler kazanabilmesine olanak tanıyan fırsatlar sunar.

 

  EĞİTSEL VE SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ

-          Konu-kavram eğitimi                               

-          Becerilerin geliştirilmesi

-          Türkçe Dil Etkinlikleri

-          İngilizce Dil Etkinlikleri

-          Değerler Eğitimi

-          Müzik-Orff Çalışmaları

-          Kas Gelişimlerini Destekleyen Faaliyetler

-          Fen ve doğa çalışmaları

-          Okuma yazmaya hazırlık etkinlikleri

-          VCD’li görsel eğitim etkinlikleri

-          Öz bakım becerilerini geliştiren etkinlikler

-           

Branş Dersleri

 • İngilizce
 • Bilgisayar
 • Müzik Eğitimi (Orff)
 • Modern dans
 • Satranç 
 • Yaz Programında (Yüzme, binicilik, sportif faaliyetler)

 

 

 

Anaokulu ümraniye atakent, Ümraniye atakent kreş ve anaokulu, en iyi anaokulu, istiklal anaokulu, çakmak anaokulu, ümraniye yamanevler anaokulu, anaokulu, kreş, deneyimli okul, üniversite mezunu öğretmenler anaokulu